Rafał Miłecki ─ Zajec

 1. Yin Yang: gra w SVG z AI

  Podczas jednego semestru na politechnice mieliśmy przedmiot "Sztuczna Inteligencja", na którym dostaliśmy bardzo przyjemny projekt zaliczeniowy: stworzenie w dowolnym języku gry komputerowej z użyciem kilku algorytmów grających. Mi przypadła implementacja gry Yin Yang, którą w związku z moim zainteresowaniem technologiami internetowymi postanowiłem spróbować wykonać w SVG i JavaScript. Postanowiłem podzielić się nią i opublikować do przetestowania/pobawienia. Teoretycznie do uruchomienia we wszystkim poza IE, w praktyce w Operze i Firefoksie. Z niesprawdzonych przyczyn nie działa w Konquerorze i Safari. U siebie umieściłem tylko skrócony opis gry, szczegółowo zasady opisuje serwis pionek.net.

  więcej

 2. Zmieniona obsługa kamerek

  Jak to zazwyczaj bywa, początkowo tylko nieliczne kamery internetowe były obsługiwane przez Linuksa. Brakowało sterowników, a z kolei do ich napisania odpowiedniej wiedzy oraz dokumentacji protokołów i formatów. Z czasem na szczęście sytuacja się poprawiła (niestety głównie za pomocą inżynierii wstecznej, a nie opublikowania dokumentacji przez producentów) i hakerzy zaczęli tworzyć kolejne sterowniki. Wszystko zapowiadało się dobrze, jednak w rzeczywistości doprowadziło do sporego bałaganu.

  więcej

 3. Wrażenia z Operowego spotkania

  9 października we Wrocławiu odbyła się impreza zorganizowana przez Opera Software, na której pojawił się sam Håkon Wium Lie. Otrzymałem na nią zaproszenie, więc o odpowiedniej porze znalazłem się oczywiście na miejscu :) Na miejscu, czyli w pubie "7 Kotów" znajdującym się na Starym Mieście.

  więcej

 4. radeonhd i SMPlayer: audio przez HDMI

  Po kilkunastu dniach testowania łatek i obserwowania rejestrów mojej karty Mobility Radeon HD 3400, oraz kilku jej przegrzaniach i wielu zawieszeniach systemu; zdołałem wreszcie odnaleźć rejestry odpowiedzialne za kontrolowanie audio w wyjśicu HDMI. Po przesłaniu ostatecznych wyników do Christian-a König-a rozbudował on swoją łatkę o obsługę mojej karty (a teoretycznie wielu innych R6xx i R7xx) i opublikował ją na liście.

  więcej

 5. Stabilna wersja Allegro Monitor: 1.0

  Aktualizacji doczekał się widżet Allegro Monitor stworzony jeszcze w 2006 roku, na konkurs zorganizowany przez Operę. Tym razem bez nagród, ale z nadzieją lepszego wypromowania. Swoją drogą wygrana w konkursie koszulka trzyma się dobrze do dziś :)

  więcej


 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5