Strict Standards: Static function gapiAuthMethod::getMethodName() should not be abstract in /home/zajec/domains/zajec.net/public_html/include/gapi.class.php on line 598

Strict Standards: Static function gapiAuthMethod::getTokenName() should not be abstract in /home/zajec/domains/zajec.net/public_html/include/gapi.class.php on line 605
WWW by Zajec (Rafał Miłecki)

Rafał Miłecki ─ Zajec

Yin Yang: gra w SVG z AI

Podczas jednego semestru na politechnice mieliśmy przedmiot "Sztuczna Inteligencja", na którym dostaliśmy bardzo przyjemny projekt zaliczeniowy: stworzenie w dowolnym języku gry komputerowej z użyciem kilku algorytmów grających. Mi przypadła implementacja gry Yin Yang, którą w związku z moim zainteresowaniem technologiami internetowymi postanowiłem spróbować wykonać w SVG i JavaScript. Postanowiłem podzielić się nią i opublikować do przetestowania/pobawienia. Teoretycznie do uruchomienia we wszystkim poza IE, w praktyce w Operze i Firefoksie. Z niesprawdzonych przyczyn nie działa w Konquerorze i Safari. U siebie umieściłem tylko skrócony opis gry, szczegółowo zasady opisuje serwis pionek.net.


Znane błędy:
Opera 9.x losowo wyświetla źle ustawione litery w kartach oraz czarne tło dla pomocy
Opera 9.x i 10.x spowalniają przy wyświetleniu pomocy
Firefox 3.x nie obraca liter dla kart oraz nie wyświetla pomocy

Zainteresownym pograniem polecam nie zmieniać algorytmu, a poziom trudności dostosowywać głębokością przeszukiwania (1 to najprostszy).

Swoją drogą jest to chyba jedna z niewielu gier w SVG ze sztuczną inteligencją. Szukając czegoś na szybko znalazłem tylko Connect 4.