Strict Standards: Static function gapiAuthMethod::getMethodName() should not be abstract in /home/zajec/domains/zajec.net/public_html/include/gapi.class.php on line 598

Strict Standards: Static function gapiAuthMethod::getTokenName() should not be abstract in /home/zajec/domains/zajec.net/public_html/include/gapi.class.php on line 605
WWW by Zajec (Rafał Miłecki)

Rafał Miłecki ─ Zajec

radeonhd i SMPlayer: audio przez HDMI

Po kilkunastu dniach testowania łatek i obserwowania rejestrów mojej karty Mobility Radeon HD 3400, oraz kilku jej przegrzaniach i wielu zawieszeniach systemu; zdołałem wreszcie odnaleźć rejestry odpowiedzialne za kontrolowanie audio w wyjśicu HDMI. Po przesłaniu ostatecznych wyników do Christian-a König-a rozbudował on swoją łatkę o obsługę mojej karty (a teoretycznie wielu innych R6xx i R7xx) i opublikował ją na liście.


rzy okazji łata została także zaktualizowana do nałożenia na najnowszą wersję sterownika radeonhd pobraną z Gita. W ten sposób dało się już puścić zarówno obraz jak i dźwięk przez kabel HDMI, jednak wymagało to ręcznego wskazywania MPlayerowi urządzenia wyjściowego przez parametr -ao alsa:device=hw=X.Y.

Postanowiłem więc jeszcze sprawę uprościć do końca, aby z konfiguracją mógł sobie poradzić każdy. Szybko łatka SMPlayera powędrowała do autora aplikacji, Ricardo skorzystał z niej wprowadzając zmiany częściowo na swój sposób i wysłał na serwer. W rezultacie obecny w SVN SMPlayer umożliwia już wygodny wybór urządzenia audio. Przy okazji z rozwiązania mogą skorzystać także osoby posiadające dodatkowe karty muzyczne dźwiękowe na USB.