Strict Standards: Static function gapiAuthMethod::getMethodName() should not be abstract in /home/zajec/domains/zajec.net/public_html/include/gapi.class.php on line 598

Strict Standards: Static function gapiAuthMethod::getTokenName() should not be abstract in /home/zajec/domains/zajec.net/public_html/include/gapi.class.php on line 605
WWW by Zajec (Rafał Miłecki)

Rafał Miłecki ─ Zajec

Moje pierwsze poprawki KDE

W KDE4 zabrano istotną dla mnie możliwość wyświetlania nazw pulpitów nad ich miniaturkami (aplet pager), a jedyna dostępna konfiguracja pozwala pokazywać/ukrywać sam numer pulpitu. Zamiast jednak narzekać postanowiłem przydać się społeczności i poprawić tę drobną niedogodność.


Kompilacja najnowszej wersji KDE z SVN jest bajecznie prosta i do tego bezpieczna (nie integruje w programy w systemie) dzięki narzędziu kdesvn-build. Całość jest pobierana, kompilowana i instalowana w katalogu domowym.
Na rozgrzewkę zabawy z rozwijaniem KDE dodałem kilka linijek kodu do SameGame, gdzie od dawna brakowało mi wyświetlania ilości punktów, jakie zdobędę za usunięcie zaznaczonych kulek. Kilka minut i informacja ta jest już podawana w dolnym pasku okna, obok "Marked":Po tej prostej zmianie przyszła pora na aplet pager. W konfiguracji dodałem nowe pole wyboru wyświetlanego tekstu (numer pulpitu, nazwa pulpitu, brak) i rzecz jasna dorzuciłem kod wyświetlający nazwy. Poniżej przedstawiam 3 wersje apletu z różnymi wartościami marginesu tekstu i tutaj mam prośbę do was: oceńcie i dajcie znać, która wersja prezentuje się wg was najczytelniej.Plus zestawienie powyższych możliwości, jedna pod drugą:


P.S.
Patch zaakceptowany, podziękowania zebrane ;)